Українська Греко-Католицька Церква

Львівська Архиєпархія

Парафія Св’ятого Пророка Іллі

Неділя, 01.10.2023, 20:03 
Головна Мій профіль Вихід RSS
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"
   
Меню сайту

Головна » Статті » Проповіді о.Олексія Хілінського

На св. арх. Михаїла
  Назва "Ангел" - не означає істоту, а означає рід служіння. "Ангел" - з гр. означає "післанець". Ангели - це службові духи, яких Бог посилає на службу тим, які мають спастися.

  "І був посланий Рафаїл, щоб вилікувати обох їх: у Товита зняти з очей більма, щоб він міг знову бачити світ Божий, а Сару, дочку Рагуела, віддати за жінку Товії, синові Товита, і звільнити її від Асмодея, лихого демона" (Тов. 3.17).

   Ангели охоронюють людей, кожна людина має свого ангела - хоронителя: "Глядіть, щоб ви ніким з оцих малих не гордували: кажу бо вам, що ангели їхні на небі повсякчас бачать обличчя мого Небесного Отця" (Мт. 18.10).

  Наші молитви заносять перед престіл Всевишнього. Арх. Рафаїл до Товита сказав: "Отож, коли ти з Сарою молився, я заносив ваші молитви перед славу Господню" (Тов. 12.10).

Несуть душі праведних в рай. Ангели занесли Лазаря в рай (Мт. 16.22).

Навіть держава має свого ангела - хоронителя. Господь бог посилає ізраїльському народові ангела: "Ось я посилаю ангела мого перед тобою, щоб стеріг тебе в дорозі і привів тебе до того місця, що я приготував" (Вх. 23.20).

  Головне завдання ангелів - бути біля престолу Всевишнього, Його прославляти: "Свят, свят, свят..."

   Колись всі ангели були щасливі, разом з Богом, але одного разу на небі сталася велика боротьба. Частина ангелів відкинула послух Богові. Книга Одкров. 12.7 цю подію описує так: "І настала війна на небі: Михаїл і ангели його воювали проти дракона, і дракон воював та й ангели його, та не перемогли, ані місця не знайшлося їхнього на небі. І повержено дракона великого, змія стародавнього, званого дияволом і сатаною, що зводить вселенну, повержено на землю, і ангели його з ним повержені".

   "Михаїл" - з євр. означає "Хто як Бог". Але, яка причина, що частина ангелів збунтувалася проти Небесного Творця, ніхто не знає... Загально говориться, що причиною упадку ангелів є гріх гордості. Але в чому була ця гордість, ми про це не знаємо.

   Св. августин подає таку гіпотезу, в якій пояснює причину упадку ангелів. У вічності Бог показав ангелам воплочення Божого Сина, Його страждання смерть і воскресіння. І це було причиною упадку ангелів. вони збунтувалися проти Бога і відмовили Богові своє служіння і послуг. "Такому Богові ми служити не будемо, який дозволив так себе понижати, страждати і померти..."

Категорія: Проповіді о.Олексія Хілінського | Додав: Administrator (29.11.2011)
Переглядів: 2045 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]