Українська Греко-Католицька Церква

Львівська Архиєпархія

Парафія Св’ятого Пророка Іллі

Неділя, 01.10.2023, 21:28 
Головна Мій профіль Вихід RSS
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"
   
Меню сайту

Головна » Статті » Проповіді о.Олексія Хілінського

Богоявлення
(Мт.3.13-17)Завданням Івана Хрестителя було приготовити народ до прийняття науки Ісуса Христа, тобто, щоб вони прийняли це відкуплення, яке дає їм Божий Син. Тому що без по кути, без зміни свого життя не можна прийняти відкуплення. Хрещення в Йордані було обрядовим обмиванням, через яке той, хто його приймав, показував бажання поправи свого життя, а через то був знаком обмивання душі від гріхів. Тобто людина, яка приймала хрещення Іванове, жаліла за свої гріхи, хотіла поправитися і знаком тої поправи було хрещення Іванове. В ньому вона виразно показувала всім, що вона є грішною людиною і хоче поправитися. Але, які гріхи могли прощатися при хрещенні Івановім? Власні, але не первородний...

Великі маси народу Йшли до Івана Хрестителя, але яким було його здивування, коли він побачив Того, хто все носить, Того, хто створив небо і землю. В Євангелії написано, що Іван противився Йому, кажучи: „Мені треба хреститися в тебе, а ти приходиш до мене?"

Для чого було потрібне хрещення Ісусові, який нічого не потребував в своєму житті міняти, направляти? Адже Він був святий, безгрішний. Сам Ісус дає відповідь на це питання: „Лиши це тепер, бо так личить нам здійснити всяку правду". Сходячи в Йорданські води й приймаючи хрещення від Івана,сам Господь Бог, який прийняв людську природу, приймає тепер в Йорданських водах з хрещенням гріхи всього людства, щоб колись їх розп'ясти на хресті. Церква свята навчає, що без приходу на світ Спасителя, без Його страстей, жертвенної смерті не було б для нас спасіння. Хрещення Ісуса Христа в Йордані показує найбільше Його упокорення. Коли ми не є в чомусь винуваті, а хтось нас зробив винуватим, як ми переживаємо, а що говорити про Божого Сина...

Хрещення Ісуса Христа в Йордані було прообразом нашого хрещення. Коли маси народу йшли до Івана Хрестителя, щоб хреститися, він до них промовив: "Я вас хрещу водою на покаяння, а той, хто йде за мною, від мене потужніший; я негідний носити Йому взуття. .Він вас хреститиме Духом Святим і вогнем".

Як бачите, Іван пророкував наше хрещення, яке означає... Христос сказав: „Хто не родиться з води і духа, не ввійде в Царство Боке". А апостолам дав завдання: „Ідіть і навчайте всі народи..." Людина, яка є не охрещена, вона не може користуватися заслугами Ісуса Христа, Христовим відкупленням... Тому, коли священик хрестить, поливає водою -це означає... Хрест Івановий і той, яким нас охрещено є завжди упокоренням перед Богом, радісним упокоренням Його волі. Коли Бог бачить це в нас, відчиняє нам небо, посилає нам на зустріч свою любов, свого голуба, промовляє до нас ті самі слова, які сказав своєму Синові: „Це Син мій улюблений, якого я собі вподобав". І яким важним є те, щоб ми в пізнішому нашому житті не втратили того Божого післаництва, не зачинили перед собою неба, виконали волю Божу до кінця. А Божа воля є в тому, щоб ми спаслися.

Коли ми не ходимо до Церкви... Хто б почувався в такому стані, мусить охреститися знову. Водою? Ні! Сльозами покаяння. Покутуючи за свої гріхи.

Категорія: Проповіді о.Олексія Хілінського | Додав: Administrator (25.01.2012)
Переглядів: 1429 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]