Українська Греко-Католицька Церква

Львівська Архиєпархія

Парафія Св’ятого Пророка Іллі

Неділя, 01.10.2023, 21:17 
Головна Мій профіль Вихід RSS
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"
   
Меню сайту

Головна » Статті » Проповіді о.Олексія Хілінського

15-та неділя по П'ятидесятниці Неділя перед Воздвиженням
Ісус Христос говорить: Ніхто не зійшов на небо, крім того, хто зійшов з неба: Син Чоловічий". Ніхто не зійшов на небо, навіть старозавітні праведники, чи то Авраам, Ісаак, чи Яків, чи пророки, як Мойсей, Ілля, Єремія і інші, хоч праведно прожили своє життя, ходили Божими стежками, але неба не осягнули, тому що перепоною був первородний гріх, який передається з покоління в покоління.

Старозавітні праведники, хоч свято прожили своє життя, але неба не осягнули. Всі вони знаходилися після смерті в "місці очікування", яке євангельською мовою називають "Лоно Авраама", чи "Ад Отців". Там вони не терпіли, тому що праведно прожили своє життя і чекали на прихід Спасителя. Коли Ісус Христос помер на хресті ради нашого спасіння, то насамперед зійшов в ад, де перебували старозавітні праведники, з того часу Ад Отців перестав існувати, тому що вони побачили Бога, для них ад перемінився в небо. Іншими словами, Ісус Христос всіх їх потягнув за собою.

Як Мойсей підняв змія в пустині, так Син Чоловічий має бути піднесений, щоб кожен, хто вірує в нього, не загинув, але жив життям вічним. Старозавітні ізраїльтяни сорок років ходили по пустині. Це ходіння їм дуже наприкло. Так, що вони почали нарікати на Бога і на Мойсея. Як кару за це, Господь Бог послав на них вогняних гадюк, від яких загинуло багато народу. Народ почав просити в Мойсея, щоб він попросив Бога, щоб Господь Бог відвернув від них тих вогняних гадюк. Господь Бог сказав Мойсеєві зробити мідяного змія, повісити його на дереві, і коли когось кусала гадюка, він з вірою споглядав на мідяного змія і залишався при житті.

Цей мідяний змій є прообразом хресної жертви Ісуса Христа. Так як стародавні ізраїльтяни споглядали на мідяного змія і залишалися при житті, так кожний, хто з вірою буде споглядати на Божого Сина, буде жити вічним життям, "бо Бог не послав у світ Сина, щоб світ засудити, але щоб ним спасти світ". Старовинні ізраїльтяни спасалися вірою в майбутнього Спасителя, вони з нетерпінням чекали на його прихід, ми спасаємося вірою в Ісуса Христа, який прийшов і помер за нас.

"Син Чоловічий має бути піднесений, щоб кожен, хто вірує в Нього жив життям вічним". Хоч Ісус Христос помер за всіх людей, від Адама і до останнього чоловіка, хоч всі є відкуплені, але скажіть мені, чи всі будуть спасенні? Можна сказати, що за багатьох людей Христос помер надаремно! Тому що, багато говорять, що вірять в Бога, але не виконують Божі заповіді, в неділю і свята не ходять до Церкви, чужоложать і тд. Пам'ятаймо про слова Христа, які ми чули в Євангелії: "Хто вірує в мене, не буде засуджений, хто ж не вірує, той вже засуджений, бо не увірував в ім'я Єдинородного Сина Божого".


Категорія: Проповіді о.Олексія Хілінського | Додав: Administrator (24.09.2011)
Переглядів: 3407 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]