Українська Греко-Католицька Церква

Львівська Архиєпархія

Парафія Св’ятого Пророка Іллі

Середа, 07.12.2022, 11:52 
Головна Мій профіль Вихід RSS
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"
   
Меню сайту

Головна » 2015 » Травень » 10 » Правильник УГКЦ
22:57
Правильник УГКЦ


В УГКЦ вийшов дуком парафіяльний правильник, який має на меті упорядкувати парафіяльне життя в Українській Греко-Католицькій Церкві. Невдовзі тут буде презентовано офіційну його версію, на разі тут опублікована версія-чорновик для обговорення та дискусій.

Парафіяльний правильник

Зміст

Абревіатури та скорочення 2

Вступ 3

Титул I Назва парафії 4

Титул II Іменування священнослужителів 4

Глава 1 Парох 4

Глава 2 Сотрудник 5

Глава 3 Адміністратор 6

Глава 4 Диякон 6

Титул III Права і обов’язки пароха 7

Глава 1 Обов’язки пароха 8

1. Обов’язок навчання 8

2. Обов’язок освячування 9

3. Обов’язок керівництва 10

4. Обов’язок парафіяльного осідку 10

5. Обов’язок щодо літургійного життя 11

6. Обов’язок щодо парафіяльних книг та архіву 11

Глава 2 Права пароха 12

1. Право на винагороду 12

2. Право на відпустку 13

3. Право виступати від імені парафії 13

Глава 3 Втрата уряду 13

Титул IV Парафіяльні ради та інші парафіяльні служіння 14

Глава 1 Парафіяльна пастирська рада 14

Глава 2 Парафіяльна економічна рада 14

Глава 3 Парафіяльні служіння 15

1. Дяк 15

2. Реґент 15

3. Старші брати 16

4. Старші сестриці 16

5. Паламар 17

6. Дзвонар 17

7. Катехит 17

8. Скарбник 19

Титул V Парафіяльні мирянські спільноти 19

Титул VI Парафіяльна катехитична школа 20

Титул VII Фінансове життя парафії 21

Титул VIII Господарська діяльність парафії 22

Титул IX Кінцеві положення 22

Додаток № 1 Статут парафіяльної пастирської ради 24

Додаток № 2 Статут парафіяльної економічної ради 29

Додаток № 3 Обіцянка 33Абревіатури та скороченняCS - Motu Proprio Cleri sanstitati, Проголошене папою Пієм ХІІ 2 червня 1957 р.CD - ІІ Ватиканський Собор, Декрет про єпископський уряд у Церкві Christus Dominus, 28 жовтня 1965 р.LG - ІІ Ватиканський Собор, Догматична конституція про Церкву Lumin Gentium, 21 листопада 1964 р.PO - ІІ Ватиканський Собор, Декрет про священиче служіння та життя Presbyterorum ordinis, 7 грудня 1965 р.SC - ІІ Ватиканський Собор, Конституція про священну літургію Sacrosanctum Concilium, 4 грудня 1964 р.кан./канн. - канон/канониарт./артт. - артикул/артикули
Вступ


Священик, як парох окремо взятої парафії, відповідальний за пастирську опіку над своїми парафіянами. Така пастирська опіка включає відповідальність за проповідь Євангелії, турботу про духовний поступ вірних у їхньому житті з Богом, звершення Святих Таїнств, а також має обов’язок провадити в молитві усю спільноту, заохочувати мирян до активної участі у богослужіннях, у проповідуванні Доброї Новини і у добрих ділах християнського милосердя. Також парох зобов’язаний шанувати та підтримувати діяльну участь мирян з метою пожвавлення парафіяльного життя, і в такий спосіб кращого здійснення місії Церкви. Парох покликаний дбати про те, щоби усі парафіяни відчували власну відповідальність за розвиток парафіяльного життя. І духовенство, і миряни покликані, в першу чергу, до постійного навернення, преображення і оновлення власного життя силою «нового» життя, дарованого Воскреслим Господом.

Таке навернення включає покликання до святості, покликання бути свідком Христа і проповідником Євангелії, реалізацію діл християнського милосердя і служіння потребам бідних та потребуючих, втілення принципів справедливості, любові та миру у реаліях щоденного життя. Усі вірні Христові –духовенство і миряни – несуть відповідальність за реалізацію спасительної місії Церкви у світі, кожен у свій спосіб і на своєму місці, а особливо на території парафії. Парафія УГКЦ свідчить про свою єдність з наступником апостола Петра, плекає свою східну християнську спадщину, вона спрямована до особи і її спасіння, є відкритим і доступним місцем зустрічі з Христом Господом

Сучасна доба ставить перед нами вимогу оновити моделі управління парафією та ведення організаційних справ у світлі древніх канонічних джерел нашої Церкви, взявши до уваги документи ІІ Ватиканського Собору та інші церковні рішення. Мова йде про необхідність зміцнення у житті парафії таких принципів як:

- соборності Церкви, згідно з яким парафію творять разом, будучи одним Божим людом, і духовенство, і миряни завжди у єдності із своїм єпископом та Отцем і Главою УГКЦ;

- єдності народу Божого, яка плекається завдяки гармонійному поєднанню різних дарів, талантів та служінь Святого Духа;

- співвідповідальності кожного охрещеного члена Церкви (іншими словами, Христового вірного) за долю та добробут Церкви, взявши до уваги, зокрема, і принцип субсидіарності, як обов’язку кожного прилучитися в міру своїх сил до розбудови Церкви Божої у межах конкретної парафії.

Природа Церкви вимагає активного залучення мирян у життя парафії, оскільки усі охрещені спільно творять люд Божий. Парох, перш ніж прийняти важливе рішення стосовно життя всієї парафії, радиться із вірними, а особливо з членами парафіяльних рад, бо вони є консультативними органоми, які покликані допомагати парохові.

Цей правильник окреслює головні аспекти парафіяльного церковного життя і має стати дороговказом як для священнослужителя, так і для вірних. Він повинен послужити покращенню спільнотної дороги до Божого Царства.

Детальніше на сайті  КІРІОС
Переглядів: 1464 | Додав: Administrator | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]